Tennis 10’s до 10 років

    В нашому клубі "GOLDEN LION",  навчання тенісу дітей до 10 років здійснюється у відповідності до міжнародної тенісної програми «Tennis 10s». Програма «Tennis 10s» - це новий напрямок програми «Play and Stay» Міжнародної тенісної Федерації, призначений для навчання тенісу дітей 10-ти років і молодше.

    Кожному періоду розвитку дитини відповідає певний сенситивний (сприятливий) період розвитку тих чи інших фізичних якостей. Це означає, що саме в цей період та чи інша фізична здібність розвивається найкраще. Все це враховується під час навчання дітей до 10 років за програмою  «Tennis 10s».

    Програма спрямована на всебічний гармонійний розвиток дитини. Найважливіше - це те, що програма дозволяє молодим і недосвідченим гравцям швидше здобувати навички, розвивати тактичне мислення, а також раніше почати грати змагальні матчі. І все це відбувається в веселій ігровій формі. Діти з задоволенням відвідують тренування і з нетерпінням чекають наступного.

Ви можете  записати Вашу дитину на перше пробне безкоштовне заняття з тенісу, заповнивши форму або зателефонувавши за одним із наступних телефонів +38(097)954-64-61 +38(095)602-40-81

    Принципи «Tennis 10s» дуже прості:

1. Створити оптимальну обстановку під час заняття

 • корт відповідного розміру;
 • повільні м'ячі;
 • короткі ракетки

2. Проводити відповідні віку змагання

 • більш короткі, багатоматчові формати і змагань;
 • командні та індивідуальні матчі;
 • проста система ведення рахунку

  Під час занять тенісом, діти повинні навчитися подавати, «тримати» м'яч і грати на рахунок з самого початку занять.

    Програма «Tennis 10s» дозволяє сформувати здорову структуру розвитку для гравців 10-ти років і молодше за допомогою трьох різнокольорових рівнів тенісу. Червоний, оранжевий і зелений рівні тенісу.

    За допомогою цих рівнів створюється система ступеневого розвитку, яка дозволяє гравцям прогресувати у відповідності зі своїм віком здібностями, впевненістю і орієнтиром на змаганнях У процесі вдосконалення змінюються розмір корту, довжина ракетки швидкість польоту м'яча  тривалість розіграшів до моменту, коли гравець готовий перейти на стандартний корт з використання жовтих м'ячів. Перший рік навчання тенісу на етапі початкової підготовки відповідає червоному рівню програми «Tennis 10s».

    Дана програма дозволяє дітям швидше почати грати в теніс і відчувати себе більш впевнено так як:

 • Діти швидше опановують прийоми гри і починають грати в теніс.
 • Тренери навчають дітей грати в теніс а не окремим навичкам гри.
 • В гравців є мотивація залишатися в тенісі, так як вони можуть грати і вдосконалюватися.

    Навіщо потрібно використовувати більш повільні м'ячі?

10s_players_ua.jpg

       Оптимальною точкою удару при ударах з відскоку вважається проміжок між талією і плечем гравця. Гравці 5-7 років мають значно ничий зріст ніж дорослі. А отже стандартні жовті м'ячі відскакують вище рівня голови гравців. З цього випливає, що грати з правильною технікою і тактикою дуже важко так як гравцям необхідно:

 • Постійно бити по м'ячу раніше;
 • Грати більшість у дарів з відскоком вище оптимальної точки удару (на рівні голови і вище) або;
 • Грати м'яч далеко за задньою лінією, тим самим, зустрічаючи його пізно за собою в очікуванні відскоку.

    Повільні м'ячі мають більш низький відскок ( політ м'яча повільніший ), що відповідає зросту і руховим навичкам гравця.

    Навіщо використовувати менші за розміром корти ?

tennis10_ru.jpg

       Розмір корту має прямий зв'язок з фізичними даними гравця. Більшість дітей у віці 8 років і молодше намагаються грати на весь корт, що призводить до коротких розіграшів і безперспективній тактиці (високий відскок м'яча, гра в межах задньої лінії, великий простір, щоб дістати м'яч).

    За такої гри важко поставити правильну роботу ніг гравцям, тому що діти змушені робити більше кроків для того, щоб дістати м'яч. Все це впливає на техніку руху до м'яча і повернення у вихідне положення. Швидкий і високий відскок м'яча також негативно позначається на правильній роботі ніг. Вихід до сітки і удари з льоту стають практично неможливими тактичними рішеннями для маленьких гравців на великому корті, адже їх легко «обвести» або перекинути «свічкою». Фізичні дані і швидкість польоту м'яча не дозволяють дітям швидко вийти до сітки і зайняти там оптимальну позицію.

    Для того, щоб дістати м'яч з центру корту звичайним ударом по діагоналі із задньої лінії, потрібно подолати більшу відстань. Це обумовлено тим, що відстань до м'яча від центру корту до задньої лінії при виконанні удару поступово збільшується. В результаті при грі стандартними м'ячами на повноцінному корті занадто великі витрати енергії на подолання відстані для більшості молодих гравців. Такі м'ячі змушують дітей здійснювати неймовірну роботу по руху на м'яч і виходу з удару, з великою кількістю кроків порівняно з дорослими гравцями.

    Менші за розміром корти допомагають вирішити зазначені вище проблеми і дають можливість вже на початковому етапі навчання отримати задоволення від гри та вивчати основні тактичні схеми.

  Програма «Tennis 10s» апробована та використовується в більшості країн світу.